Мисирков

  во

  Бугарски пропагандист кого неколкупати го фативме како манипулира со фактите, и со урнебесни гафови, се обиде да го врати ударот. Го очекувавме тоа. Некој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Директорка на средно училиште во Демир Хисар вработила лице како наставник иако немало соодветно образование.Според информациите на МВР, СВР Битола поднесе ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Директорка на средно училиште во Демир Хисар вработила лице како наставник иако немало соодветно образование. Според информациите на МВР, СВР Битола поднесе ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Директорка на средно училиште во Демир Хисар вработила лице како наставник иако немало соодветно образование. Според информациите на МВР, СВР Битола поднесе ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Жителка на Демир Хисар, доби кривична пријава, поради тоа што како директорка на СОУ „Крсте П. Мисирков“ ја злоупотребила службената положба и го оштетила ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Професор д-р Елка Јачева Улчар од Институтот за македонски јазик „Крсте Петков Мисирков“ открива едно од можните сценарија зошто владата оваа година нема да ја ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Директорка на средно училиште во Демир Хисар вработила лице како наставник иако немало соодветно образование. Според информациите на МВР, СВР Битола поднесе ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Директорка на средно училиште во Демир Хисар вработила лице како наставник иако немал соодветно образование. Според информациите на МВР, СВР Битола поднесе ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Директорка на средно училиште во Демир Хисар вработила лице како наставник иако немало соодветно образование. Според информациите на МВР, СВР Битола поднесе ...
  сите 47 | | | веќе видена

  „Успеавме да завршиме еден голем проект, тоа е реновирање на општинските сали во Крива Паланка, со сосема нова ЗД опрема. Проектот изнесува околу 250 илјади ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Уредување и валоризација на спортско-рекреативен еко центар „Бислимска клисура“ и „Инклузивни паметни училници“ се двата проекти што ќе се спроведуваат во ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Народниот херој Чеде Филиповски Даме, кој преживеал многу битки, животот го изгубил во слободна Македонија, во неразјаснета сообраќајка, на 29 јуни 1945 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Охрид, 27. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Од денес до 29-ти јуни, во Охрид, во Куќата на Уранија (МАНУ), се одржува Работилница на Истражувачкиот центар за ареална ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Од денеска, до 29 јуни, во Охрид, во Куќата на Уранија (МАНУ), се одржува Работилница на Истражувачкиот центар за ареална лингвистика, при МАНУ, како прва ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На 19 април годинава во Театар на сенки и облаци беше промовирана книгата „Арно ама“, прва книга за деца на Калина Малеска, во издание на „Или-или“. За ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во овие денови кога дури и Гоце Делчев самите го прогласивме за Бугарин, вреди да се потсетиме на едно наше истражување од 2009 година, со иницијална помош на ...
  сите 11 | | | веќе видена