Мисијата

  во

  Аргентинската морнарица објави дека се пронајдени остатоците од подморницата која исчезна пред една години со 44-член екипаж. Подморницата „АРА Сан Хуан“ ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Една од последните објави на американската агенција НАСА, објавена на нивната страна е Астрономска фотографија на денот, која е потсетник на инцидент во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација го задржа лидерското место во групата од Лигата на нации, откако вечерва во Вадуз славеше со 2:0 против Лихтенштајн. Енис ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев се сретна со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во Македонија, Џесмин Рахман којашто предводеше делегација на ММФ како ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев се сретна со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во Македонија, Џесмин Рахман, којашто предводеше делегација на ММФ како ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Премиерот Заев ја оцени соработката со Меѓународниот монетарен фонд како значително важна, повика и понaтаму да го држат фокусот врз Македонија, да ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев се сретна со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во Македонија, Џесмин Рахман, којашто предводеше делегација на ММФ како ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска оствари средба со шефицата на Мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во Македонија, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  ПремиеротЗоран Заев денеска оствари средба со шефицата на Мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во Македонија, Џесмин Рахман којашто предводеше делегација ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателката на Сојуз на стопански комори на Македонија (ССК), Данела Арсовска оствари редовна средба со шефицата на Мисијата на ММФ за Македонија, Џесмин ...
  сите 14 | | | веќе видена