Мишо

  во

  Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. Рамстор се врати во старата форма и стигна до победа над С.Ц. Борис Трајковски С.Ц. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Ова е моја прва графичка новела или стрип, како сакате, и таа е настаната како плод на едно долгогодишно другарување и соработка со издавачот Никола Гелевски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Премиерата на претставата „Буре барут“ на Дејан Дуковски, во режија на Дејан Пројковски, која беше изведена на 12 октомври, на Големата сцена на Црногорското ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. Во натпревар полн со пресврти Матпетрол поуспешен од Сава Осигурување Сава ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На црвениот килим пред њујоршкото кино „Синема Вилиџ“, на премиерата на „Бикини Мун“ на Милчо Манчевски дефилираше дел од актерската екипа на филмот чело со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Графичката новела „Хашиш“ од визуелниот уметник од Скопје Ѓорѓе Јовановиќ, а по текст на Анри Мишо, е седма книга од стрип – едицијата „Лифт“ на издавачката ...
  сите 2 | | | веќе видена