Мишел Платини

  во

  Францускиот фудбалер Оливие Жиру стана третиот најдобар стрелец во историјата на француската репрезентација откако на мечот на „триколорите“ против Исланд го ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Францускиот фудбалер, Оливие Жиру стана третиот најдобар стрелец во историјата на француската репрезентација откако на мечот на „триколорите“ против Исланд го ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Бившиот прв човек на ФИФА, Сеп Блатер, повторно обвинувачки го впери прстот во Никола Саркози и Мишел Платини како одговорни за интервенција Катар да биде ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Бившиот прв човек на ФИФА, Сеп Блатер, повторно обвинувачки го впери прстот во Никола Саркози и Мишел Платини како одговорни за интервенција Катар да биде ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Нион, 8. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Александар Чеферин беше реизбран за претседател на УЕФА со нов четиригодишен мандат. Педесет и едногодишниот Словенец беше ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Александар Чеферин беше реизбран за претседател на УЕФА со нов четиригодишен мандат Педесет и едно годишниот Словенец беше единствениот кандидат за функцијата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Александар Чеферин беше реизбран за претседател на УЕФА со нов четиригодишен мандат Педесет и едно годишниот Словенец беше единствениот кандидат за функцијата ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Александар Чеферин беше реизбран за претседател на УЕФА со нов четиригодишен мандат Педесет и едно годишниот Словенец беше единствениот кандидат за функцијата ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Александар Чеферин беше реизбран за претседател на УЕФА со нов четиригодишен мандат Педесет и едногодишниот Словенец беше единствениот кандидат за функцијата ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Александар Чеферин беше реизбран за претседател на УЕФА со нов четиригодишен мандатПедесет и едно годишниот Словенец беше единствениот кандидат за функцијата ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Александар Чеферин беше реизбран за претседател на УЕФА со нов четиригодишен мандат. Педесет и едно годишниот Словенец беше единствениот кандидат за функцијата ...
  сите 20 | | | веќе видена