Мишел Платини

  во

  Изгледа дека на Жозе Мурињо му било одобрено засилување од 100 милиони фунти, барем така тврдат медиумите. На Манчестер Јунајтед му е потребно засилување во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Откако германски „Шпигел“ ја почна кампањата против Кристијано Роналдо околу наводната афера со силување, повикувајќи се на документи од САД и од вонсудската ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Неколку углени светски медиуми дојдоа до шокантни документи кои се наводно доказ за измама во која е вклучена и самата ФИФА. Според документите до кои дојде ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Според поранешниот претседател на УЕФА, Мишел Платини, никогаш не било полесно да се избере добитникот на Златната топка. Додека целиот фудбалски свет дебатира ...
  сите 23 | | | веќе видена