Миркуловски

  во

  од Кожани, Марија Ковачева Фото, Петр Стојановски Се враќаме поразени од Кожани, Гонзалез вели дека во овие први два меча недостасуваше и искусниот плејмејкер ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската машкка ракометна репрезентација Раул Гонзалез, по поразот од Грција со 28-26, нашиот селектор изјави: „Катастрофа беше нашата игра и ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Љубовната приказна на ракометарот Филип Миркуловски и неговата сопруга Благица трае повеќе од 16 години, а парот е заедно уште од средношколските денови. Во ...
  сите 17 | | | веќе видена