Миркуловски

  во

  Филип Талески и Рајн-Некар Левен го надиграа Вецлар на Филип Миркуловски со 31-21 во дуелот во Бундеслигата. „Лавовите“ беа големи фаворити пред натпреварот, а ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Филип Талески и Рајн-Некар Левен го надиграа Вецлар на Филип Миркуловски со 31-21 во дуелот во Бундеслигата. „Лавовите“ беа големи фаворити пред натпреварот, а ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На специјална прес конференција која ја свика Ракометната федерација на Македонија за нов предводник на националниот тим беше претставен Данило Брестовац. Ова ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Новиот селектор на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац вели дека е подготвен похрабро да внесува нови сили во националниот тим уште на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Жарко Пешевски го прикажа сиот свој потенцијал на Светското првенство во Германија и Данска, а очигледно добрите изданија во Минхен му послужија за да си ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На специјална прес конференција која ја свика Ракометната федерација на Македонија за нов предводник на националниот тим беше претставен Данило Брестовац. Ова ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Прашан за тоа какви се неговите идеи за репрезентацијата и дали некој од поискусните би вратил на тимот, Брестовац повеќе тежнее, кон другата страна, подмладок ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На специјална прес конференција која ја свика Ракометната федерација на Македонија за нов предводник на националниот тим беше претставен Данило Брестовац. Ова ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Данило Брестовац беше претставен како нов селектор на македонската машка сениорска репрезентација во ракомет, а тој од јуни ќе го напушти кормилото на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Искусниот македонски интернационалец, Филип Миркуловски и Вецлар конечно се израдуваа на гостинска победа во Бундеслигата. Тие вечерва беа подобри од составот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонскиот ракометен интернационалец Филип Миркуловски синоќа имаше одличен меч за својот Вецлар во германската ракометна Бундес-лига. Миркуловски капитенски ...
  сите 3 | | | веќе видена