Мирјана

  во

  „Јас нема да го бојкотирам референдумот затоа што тој претставува начин мојот глас да се слушне и да има влијание. Затоа што референдумот претставува највисок ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Зачуван идентитет, отворање на можноста за надминување на непродуктивниот национализам и зближување на граѓаните на двете земји, уривање на стереотипите и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Вечерва, 20 септември 2018 година, четврток, од 18.45 до 20.00 часот, на ТВ КАНАЛ 5 во емисијата "Само вистина" со Мирјана Трпчевска, гледајте дуел меѓу Тодор ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Во Златибор, на имотот на дедото на Александар Селаковиќ, кој минатата година заедн со родителите загина во сообраќајна несреќа во близина на домот во кој ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Со учество на околу 150 извидници од десетина клуба од земјава, како и гости од странство, викендов се одржаа 45-те јубилејни „Септемвриски извиднички средби“ ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бизнис заедницата е едногласна во ставот дека на македонската економија и е неопходен успешен референдум и заокружување на процесите околу членството во ЕУ и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Продолжуваат навредите на СДСМ и нивните челници кон граѓаните, во веќе познат стил за СДСМ. Зоран Заев вчера од Демир Хисар го прогласи македонскиот народ за ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Продолжуваат навредите на СДСМ и нивните челници кон граѓаните, во веќе познат стил за СДСМ. Зоран Заев вчера од Демир Хисар го прогласи македонскиот народ за ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Селективната правда, феноменот на неказнивост е нешто што Хелсиншкиот комитет го констатира со години наназад и за жал, и покрај промената на власта, обичните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во малата сала на Центарот за култура во Битола, утре со почеток од 17.30 часот ќе се одржи поетско-сценски и ликовен перформанс „Поетска гравитација“. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Благоја Чоревски ја доби наградата за најдобро актерско остварување на Фестивалот посветен на актерската игра „Ристо Шишков“ во Струмица. Во конкуренција на ...
  сите 10 | | | веќе видена