Мирче Ацев

  во

  Со полагање на цвеќиња на спомен обележјето, постројување на единицата „Мирче Ацев” во Прилеп беше одбележана 76-годишнината од загинувањето на народниот херој ...
  сите 6 | | | веќе видена

  4 јануари 2019 1710.- Роден е италијанскиот композитор Џовани Батиста Перголези. Дела: операта „Слугинката господарка“, црковната музика „Stabat mater“. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Откако увидовме, дека во оваа држава царуваат економскиот и политичкиот криминал, не ни преостана ништо друго, освен до Вас, а преку Вас и до јавноста, да го ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Регионалното Здружение на ветерани од одбраната и безбедноста за општините Охрид, Дебрца, Дебар, Маврово Ростуше и Ресен, денеска, ја заокружи првата и влезе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од Армијата на Република Македонија се пофалија дека се зголемува извршувањето на командириските должности од страна на припадничките на понежниот пол, дел од ...
  сите 23 | | | веќе видена