Миравци

  во

  Поради изведување асфалтерски работи на регионалниот пат Р-1105, на потегот од селото Давидово до Удово, в среда од 9:00 до 17:00 часот ќе се пренасочува ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Поради изведување асфалтерски работи на регионалниот пат Р-1105, на потегот од селото Давидово до Удово, в среда од 9:00 до 17:00 часот ќе се пренасочува ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Вчера околу 12.00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на булевар „Александар Македонски“ патничко моторно возило „Фиат Браво“ со ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 12 часот било пријавено дека на булевар „Александар Македонски“ патничко моторно возило „Фиат Браво“ со ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Шеснаесетгодишно девојче се здобило со тешки повреди откако во него удрило автомобил во скопската населба Автокоманда. Според информациите на МВР, вчера околу ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Во рамки на меѓународната акција „Да го исчистиме светот“ денеска повеќе од две илјади ученици од гимназијата и оновните училишта во општина Гевгелија ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Водоснабдителните системи на територијата на општина Гевгелија моментно обезбедуваат 315 литри вода за пиење во секунда. Од јавното комунално претпријатие ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Водоснабдителните системи на територијата на општина Гевгелија моментно обезбедуваат 315 литри вода за пиење во секунда. Од јавното комунално претпријатие ...
  сите 12 | | | веќе видена

  41 годишен жител на скопското село Сингелиќ доби кривична пријава и 30 дневен притвор за круимчарење мигранти. Случајот бил откриен на почетокот од овој месец ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи Југ до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против 41-годишниот скопјанец поради основано ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи Југ до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против 41-годишниот скопјанец поради основано ...
  сите 60 | | | веќе видена