Минск

  во

  Кога прочитав дека писателката Лидија Димковска ја добила европската награда “Европско културно наследство”за нејзиниот расказ “Кога заминав од Карл ...
  | | веќе видена

  По премиерната изведба во живона гала-концертот на фестивалот „Тра-ла-ла“ во Битола, нашата евровизиска претставничка Марија Спасовска својата емотивна балада ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Јуниорскиот Евросонг е манифестација на која секој може да гласа за секого, што пак значи дека и ние, како сограѓани на македонската претставничка Марија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јуниорскиот Евросонг е манифестација на која секој може да гласа за секого, што пак значи дека и ние, како сограѓани на македонската претставничка Марија ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Јуниор евровизија е манифестација на која секој може да гласа за секого, што пак значи дека и ние, како сограѓани на македонската претставничка Марија ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Тимот го определува менаџерскиот тим на МРТ и тоа е внатрешна политика на куќата. Дали треба нешто да се менува или не, не можам јас да кажувам, ни изјави Раде ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Откако собра дури пет награди на годинашното издание на фестивалот „Тра-ла-ла“ во Битола, нашата актуелна евровизиска претставничка Марија Спасовска викендов ...
  сите 7 | | | веќе видена

  УЕФА објави дека Русија и Германија изразија интерес за организирање на финалето на Лигата на шампионите во 2021 година. Европската фудбалска куќа соопшти дека ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Германија ќе го поддржи продолжувањето на санкциите на Европската Унија кон Русија поради поддршка на силите на истокот во Украина, изјави канцеларката Ангела ...
  сите 16 | | | веќе видена