Министертвото

  во

  Сања Ѓоревски од Струга осум години бара работа како лекар и никаде не ја примаат. Оваа 34 годишна лекарка од 2011 година до сега се пријавувала за работа на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Париз во тек е парадата по повод францускиот национален празник, Ден на падот на Бастилја, а покрај домаќинот претседателот Емануел Макрон, дефилето го ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Во Општата болница во Дебар четворица млади лекари работеле со Договор на дело, за сума од 15 000 денари без платени придонеси за здравствено и пензиско ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Шеснаесет дена по ред се блокира патот до планираниот рудник во Иловица од локалните жители и активисти, кои периодов постојано бараат одземање на концесијата ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Авганистанските безбедносни сили се судрија во понеделникот со добро вооружени напаѓачи кои упаднале во зграда во главниот град Кабул, откако одекна експлозија ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Заменик-министерот во оставка Петар Атанасов во изјава за Инфомакс вели дека една од причините поради која си заминува од министертвото е што бил изоставен од ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Макдонија„ Никола Мицевски на денешната собраниска расправа рече дека седницата за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Активистите против изградба на рудникот Иловица-Штука ќе ги продолжат блокадите на планината Огражден и нема да дозволат било каков пристап до локациите каде ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поради основи за сомнение за кривично дело криумчарње на акцизна стока и царинска измама Управата за финансиска полиција во координација со Министертвото за ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Поради основи за сомнение за кривично дело криумчарње на акцизна стока и царинска измама управата за финансиска полиција во координација со министертвото за ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Работниците чии вкупни месечни примања во семејството не се поголеми од 22.000 денари од денеска до 30 август можат да се пријават на јавниот повик од ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Работниците чии вкупни месечни примања во семејството не се поголеми од 22.000 денари од денеска до 30 август можат да се пријават на јавниот повик од ...
  сите 23 | | | веќе видена