Минхен

  во

  Фото: Проф. д-р Ирина Пановска Ставридис и научен соработник д-р Александра Пивкова Вељановска Со големо нетрпение се очекуваше да слета авионот од Минхен ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во првиот натпревар од 18-то коло на германското фудбалско првенство, актуелниот шампион Баерн Минхен со 3:1 беше убедлив на гостувањето кај Хофенхајм. Гостите ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Баерн Минхен ја продолжи победничката серија, со триумф од 3:1 против Хофенхајм во премиерниот меч од пролетниот дел од сезоната во Бундеслигата. Баварците ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Со натпреварот меѓу Хофенхајм и Баер Минхен беше означен старт на вториот дел од сезоната во германската Бундеслига, а со оглед на тоа што ваквите мечеви ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Македонските навивачи со порака до градоначалникот на општина Прилеп Илија Јовановски кој ги следеше натпреварите на Македонската ракометна репрезентација во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонските навивачи со порака до градоначалникот на општина Прилеп Илија Јовановски кој ги следеше натпреварите на Македонската ракометна репрезентација во ...
  сите 3 | | | веќе видена