Минчо Јорданов

  во

  Како политичка партија плативме највисока политичка цена за „Монструм“, па затоа побаравме да се повтори овој судски процес, рече лидерот на ДУИ Али Ахмети, по ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Во присуство на пријателите од бизнис, политички претставници, дипломати како и личности од јавниот живот, се закрои лозјето на плантажите во винаријата Стоби ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во присуство на пријателите од бизнис, политички претставници, дипломати како и личности од јавниот живот, се закрои лозјето на плантажите во винаријата Стоби ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во присуство на пријателите од бизнис, политички претставници, дипломати како и личности од јавниот живот, се закрои лозјето на плантажите во винаријата Стоби ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Нов атак на етничка база врз министерката Рашела Мизрахи. Во одбрана на владејачката СДСМ која е во клинч со министерката од редовите на опозицијата сега е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  „Не можеш во животот сѐ да добиеш. Мораш да се задоволиш со тоа што го имаш. Кога ке ја видиш мојата кариера и сите мои медали. Благодарен сум, не се жалам. Со ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Кривичниот суд во Скопје денеска изрече ослободителна пресуда на петмина обвинети во повторената постапка за случајот „Шпион“. Судот ги ослободи од обвинение ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Кривичниот суд во Скопје денеска им изрече ослободителна пресуда на петмина обвинети во повторената постапка за случајот „Шпион“. Судот ги ослободи од ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Денеска, се одржа рочиште на раздвоената постапка во случајот „Шпион“ против обвинетиот Зоран Божиновски, на која обинителството и одбраната изнесоа завршни ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Судијата Владимир Туфегџиќ, образложувајќи ја пресудата рече, дека судот особено ги ценел изјавите од оштетените дека не се чувствуваат оштетени и не поднеле ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Тие се своевидни „тигри“ во домашната економија. Компаниите со кои раководат и повеќе децении генерираат голем дел од домашниот раст – но Фактор ги избра како ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вели дека нема задршка да каже се што мисли и дека сето тоа јасно им го кажува и на бизнисмените кои ги застапува, но и на политичарите со кои е упатен да ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Лино Червар, актуелниот селектор на хрватската ракометна репрезентација кој во минатото беше на клупата на најдобрите македонски ракометари и тренер на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пред престојното Европско првенство, селекторот на Хрватска Лино Червар, кој во минатото беше предводник и на македонскиот национален тим, со вообичаени ...
  сите 37 | | | веќе видена