Мими

  во

  Моето пишување за Скопје нема и не може да има крај. А знаете ли зошто? Затоа што неговата историја е богата, неисцрпна, бескрајна. Ако таа историја беше мала, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По објавување на трејлерот на филмот „Ругање со Христос“ на режисерот и сценарист Јани Бојаџи , инаку обнароден пред неговата светска премиера на фестивалот во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Филмот „Ругање со Христос“ содржи сцени кои ги навредуваат чувствата на граѓаните и е еден од оние проекти финансирани од поранешната власт кои ѝ штетат на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Филмот „Ругање со Христос“ содржи сцени кои ги навредуваат чувствата на граѓаните и е еден од оние проекти финансирани од поранешната власт кои ѝ штетат на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Филмот „Ругање со Христос“ содржи сцени кои ги навредуваат чувствата на граѓаните и е еден од оние проекти финансирани од поранешната власт кои ѝ штетат на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Идејата на косовскиот претседател Хашим Тачи за промена на границите меѓу неговата земја и Србија, според некои политичари и аналитичари во Тирана и во Скоје ...
  сите 352 | | | веќе видена

  Размената на територии меѓу Србија и Косово би била опасна за целиот регион, но упатените во прашањето од Албанија и Македонија не очекуваат тоа да стане ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Кога Тијана - Ајфон и Мими -Оро ќе се најдат на истото место, настанува комплетен хаос! Имено, папараците ги уловија српските старлети на плажа во Будва, по ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Раде Шербеџија во неколку наврати истакна дека „живее за своите деца“ и е горд на нив. Луција, Нина, Вања и Милица Алма и Данило се нивните имиња.  Најмладата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Раде Шербеџија во неколку наврати истакна дека “живее за своите деца” и е горд на нив, а актерот и пејач има четири ќерки: Луција, Нина, Вања и Милица Алма ...
  сите 7 | | | веќе видена