Милвоки

  во

  Милвоки му даде „метла" на Детроит, утрово забележа нова победа од 104-127 и со скоро од 4-0 се пласираше во полуфинале на Истокот каде ги чека Бостон.По 18 ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Најдобриот тим по лигашкиот дел во НБА, Милвоки бакс со чисти 4-0 во победи го елиминира Детроит и се пласира во четвртфиналето од плејофот. Милвоки ноќеска во ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Милвоки Бакс изминатата ноќ славеа против Детроит Пистонси со 127:104 и така се пласираа во конференциското полуфинале после победата од 4:0. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Најдобриот тим по регулрниот дел од сезоната Милвоки ќе се соочи со Бостон во источното полуфинале од НБА лигата откако рутниски со 4-0 во победи ја доби ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Милвоки го победија Детроит со 127:104 за 4:0 во плејофот од НБА лигата. Бакси ги оставија Пистонси на нула и закажаа судир со Селтикси кои ја ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Екипата на Бостон е првата која обезбеди место во конференциското финале од НБА плејофот. „Селитикси“ со максимални 4-0 во победи во првата рунда го минаа ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Екипите на Торонто и на Портланд забележаа победи во четвртите натпревари од плејоф серијата во НБА-лигата е се наоѓаат на еден чекор до пласман во следната ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Екипите на Торонто и на Портланд забележаа победи во четвртите натпревари од плејоф серијата во НБА-лигата е се наоѓаат на еден чекор до пласман во следната ...
  сите 55 | | | веќе видена