Милошоски

  во

  Во Собранието на РМ вчера со бурен старт започна седницата на мешовитиот парламентарен комитет. Страстите уште на самиот почеток ги разгоре пратеничката од ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во Собранието на РМ вчера со бурен старт започна седницата на мешовитиот парламентарен комитет.Страстите уште на самиот почеток ги разгоре пратеничката од ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на својот Фејсбук профил ги коментира синоќешните случувања во Скопје. -Ова е таа историска вечер кога ШилегOFF ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во Собранието вчера со бурен старт почна седницата на мешовитиот парламентарен комитет. Страстите уште на самиот почеток ги разгоре пратеничката од грчката ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на својот Фејсбук профил ги коментира синоќешните случувања во Скопје. -Ова е таа историска вечер кога ШилегOFF ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден и доцна синојка, 14 актуелни пратеници од ВМРО-ДПМЕ се изјаснија преку фејсбук статуси дека нема да гласаат во Собранието на ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Деветмината пратеници во Европскиот Парламент денеска во Скопје учествуваа на 15-тата средба на Мешаниот парламентарен комитет. За разлика од останатите ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Не ми се допаѓа што морам да кажам ПЈРМ, но се надевам дека наскоро ќе можам да кажам Северна Македонија, порача денеска еврокомесарот за проширување Јоханес ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на уставното име на државата и бришење на историјата, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Пред 14 години секретарот за одбрана на САД Рамсфелд изјави "членството на Македонија во НАТО зависи од Рамковниот". Денес ќе чуеме дека зависи од Договорот за ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Преговарачот за името Никола Димитров му кажувал доверливи информации на амбасадорот Филип Рикер за позициите на македонскиот табор во преговорите за името, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Пред 14 години секретарот за одбрана на САД Рамсфелд изјави "членството на Македонија во @NATO зависи од Рамковниот". Денес ќе чуеме дека зависи од Договорот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Денес чувме дека зависи од Договорот за менување на името и Уставот на Р. Македонија. Инаку некој во Владата лаже, ова не е прва туку трета посета на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Преговарачот за името Никола Димитров му кажувал доверливи информации на амбасадорот Филип Рикер за позициите на македонскиот табор во преговорите за името, ...
  сите 30 | | | веќе видена