Милошевиќ

  во

  Македонската влада молчи за обвинувањата кои што доаѓаат од Белград од српски функционер близок на српскиот претседател Александар Вучиќ и пратеник на неговата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Српскиот актер Андрија Милошевиќ вечерва гостува на сцената на Македонскиот народен театар (МНТ) со претставата „Златен ланец од бижутерија“ од 20 часот. ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Основниот суд Скопје 2 вчера донесе решение привремено да ја забрани книгата на Стојан Андов „Пред атентатот и по него" по поднесена тужба на професорот и ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Иронијата на судбината на Балканот е што за раководства има ликови кои со својот настап и политики ја исцртуваат сликата за Балканот во очите на Европа. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пред Меѓународнот кривичен суд за поранешна СФРЈ се обвинети 161 лице, од кои 109 се Срби – од Србија, Република Српска и од некогашната Република Српска ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Гостин во Отвореното Студио 1 беше Чедомир Јовановиќ, претседател на Либерално-демократската партија на Србија, кој зборуваше за пресудата на Караџиќ, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Протестите што почнаа во Белград на 8 декември минатата година се раширија низ другите српски градови, а можеби претставуваа инспирација и за слични протести ...
  сите 19 | | | веќе видена