Милорад Додик

  во

  Речиси во сите јавни извештаи за геополитичката борба за Балканот, а со тоа и за Македонија, Србија, Косово, БиХ и Црна Гора, се спомнуваат само четири големи ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Откако беше објавено дека првиот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ е осуден во Хаг на доживотен затвор, политичарите од Република Српска се ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Во 14:30 часот, во Жалбениот совет на Меѓународниот резидуален механизам за кривични судови во Хаг, ќе биде изречена конечната и извршна пресуда за бившиот ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Вучиќ порача дека не му паѓа на памет да ги слуша ултиматумите на еден фашист и на двајца тајкуни, но и дека ќе ја разгледа можноста за аболиција на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Посмртните останки на Давид Драгичевиќ, момчето кое под неразјаснети околности смртно настрада во Бања Лука пред една година, ексхумирани се денеска за на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Посмртните останки на Давид Драгичевиќ, момчето кое под неразјаснети околности смртно настрада во Бања Лука пред една година, ексхумирани се денеска за на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Посмртните останки на Давид Драгичевиќ, момчето кое под неразјаснети околности смртно настрада во Бања Лука пред една година, ексхумирани се денеска за на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Посмртните останки на Давид Драгичевиќ, момчето кое под неразјаснети околности смртно настрада во Бања Лука пред една година, ексхумирани се денеска за на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Изгледа дека повеќе не важи цврстиот општоприфатен принцип на Западот по секоја цена да се избегне прецртувањето на границите по етничките линии. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, ги потврди шпекулациите дека извештаите за земјите од Западниот Балкан нема да бидат објавени во април поради ...
  сите 21 | | | веќе видена