Милорад

  во

  Милорад Улемек Легија се смета за неправедно осуден за убиство на Иван Стамболиќ и обид за убиство на Вук Драшковиќ во Будва. Уставниот суд ја разгледува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Речиси во сите јавни извештаи за геополитичката борба за Балканот, а со тоа и за Македонија, Србија, Косово, БиХ и Црна Гора, се спомнуваат само четири големи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сека Алексиќ денес живее луксузен живот, но порано не било така. Детството го поминала во беда, откако за време на војната избегала од Зворник во селото ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сека Алексиќ денес живее луксузен живот, но порано не било така. Детството го поминала во беда, откако за време на војната избегала од Зворник во селото ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Откако беше објавено дека првиот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ е осуден во Хаг на доживотен затвор, политичарите од Република Српска се ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Во 14:30 часот, во Жалбениот совет на Меѓународниот резидуален механизам за кривични судови во Хаг, ќе биде изречена конечната и извршна пресуда за бившиот ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Вучиќ порача дека не му паѓа на памет да ги слуша ултиматумите на еден фашист и на двајца тајкуни, но и дека ќе ја разгледа можноста за аболиција на ...
  сите 69 | | | веќе видена