Милито

  во

  Едно од најголемите дерби во светот ќе се игра денес на „Камп Ноу“, каде што Барселона ќе биде домаќин против Реал Мадрид. Ова „Ел Класико“ ќе се памти долго ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона и Интер вечерва ќе одиграат уште еден натпревар во Лигата на шампионите, но тешко дека ќе гледаме спекаткл како пред скоро девет ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поради повредата на раката, Лионел Меси ќе пропушти неколку натпревари, па затоа нема да биде во двобој со лутиот ривал Реал Мадрид. Меси прво го пропушта ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Спалети би можел да добие засилување во одбраната и средниот ред. „Неораѕурите“ во одлично темпо заминаа на репрезентативна пауза – четири победи во низа во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Додека повеќето поклоници на италијанскиот фудбал чекаа кога Кристијано Роналдо ќе даде гол за клубот од Торино, на стадионот „Луиџи Ферарис“ во Џенова младиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Еден од хероите на славната тројна титула на Интер, Горан Пандев зборуваше за „Спортвик“ за своите сеќавања од таа сезона со тогашниот европски шампион. ...
  сите 38 | | | веќе видена

  На 4 јануари 2010 година, Горан Пандев потпиша петгодишен договор со Интер, за да после неколку месеци игра во финалето и да им донесе шампионска титула во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На 4 јануари 2010 година, Горан Пандев потпиша петгодишен договор со Интер, за да после неколку месеци игра во финалето и да им донесе шампионска титула во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Андреа Пирло и Чак Норис Димитар Бербатов и Енди Гарсија Дани Освалдо и Џони Деп Чаби Алонсо и Марк Валберг Месут Озил и Стив Бушеми Карим Бензема и Шиа Лабуф ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во пресрет на неделното дерби помеѓу Милан и Интер, „Газета дело Спорт“ побара изјава од Горан Пандев кој во црно-плавиот дрес во 2010 им даде прекрасен гол на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По неколку недели преговори, Интер синоќа постигна конечен договор околу трансферот на суперталентираниот напаѓач Лаутаро Мартинез од аргентински Расинг. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  По неколку недели преговори, Интер синоќа постигна конечен договор околу трансферот на суперталентираниот напаѓач Лаутаро Мартинез од аргентински Расинг. ...
  сите 11 | | | веќе видена