Милениумскиот

  во

  Колку и да си изморен по напорниот работен ден и колку да се наоѓаш на работ на депресија или нервоза има едно место во Скопје кое инстантно ги решава овие ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Велосипедистите и спортските рекреативци апелираат до градот што поскоро да ги санира и закрпи дупките на колозот до Средно Водно и до Милениумскиот крст ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Дали знаевте дека на Водно постои вакво нешто? Стара бетонска зграда, која требало да биде детско одморалиште за деца од цела Македонија. Објект сега е само ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Малкумина знаат за напуштеното детско одморалиште на Водно кое полека, но сигурно, станува проголтано од околната природа. Детското одморалиште се наоѓа под ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Се повеќе венчавки надвор од Матично. Скопјани на различни локации го кажуваат судбинското “ДА”. Секојдневно се зголемува бројот на брачни двојки во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Се повеќе венчавки надвор од Матично. Скопјани на различни локации го кажуваат судбинското “ДА”. Секојдневно се зголемува бројот на брачни двојки во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Вкоренет во срцето на градот, со незаборавната панорама на Охридското Езеро и со впечатливата охридска архитектура во зеницата на секој гостин, со исклучителна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пред повеќе од еден век унгарските новинари пишувале дека најубавите европски колачи, торти, сладоледи и бомбони не се прават во Париз, Милано, Берлин или ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Почина еден од најпознатите македонски архитекти, Јован Стефановски – Жан. Тој беше автор на многу објекти во државата и странство. Меѓу неговите најпознати ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Архитектот Јован Стефановски-Жан почина во Скопје на 71 година. Стефановски беше автор на повеќе објекти во Македонија и во странство, а негови најпознати дела ...
  сите 6 | | | веќе видена