Милчо Манчевски

  во

  Дина Јорданова, теоретичарка на филм Годинава на претстојниот „Бич филм фестивал“ во Охрид ќе се одржи панел-дискусија во соработка со „Криејтив Јуроп медиа ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Македонија го промени имато на туристичката кампања „Македонија вечна’ во „Северна Македонија вечна“. Ова се случи веднаш откако грчката опозиција реагираше ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Никола Митков е првиот македонски шаховски велемајстор кој титулата ја освои по осамостојувањето и независноста на Македонија, но како што самиот вели во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Деветтиот Филозофски Филмски Фестивал (ФФФ) вечер и утре ќе заврши со sпецијалните проекции на филмовите добитници на „Златен був“ од жирито и публиката во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Деветииот Филозофски Филмски Фестивал (ФФФ) трета година по ред традиционално ќе заврши со Специјалните проекции на филмовите добитници на „Златен був“ од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Деветтиот Филозофски филмски фестивал (ФФФ) трета година по ред традиционално ќе заврши со Специјалните проекции на филмовите добитници на „Златен був“ од ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Деветтиот Филозофски Филмски Фестивал (ФФФ) вечер и утре ќе заврши со sпецијалните проекции на филмовите добитници на „Златен був“ од жирито и публиката во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Деветииот Филозофски Филмски Фестивал (ФФФ) трета година по ред традиционално ќе заврши со Специјалните проекции на филмовите добитници на „Златен був“ од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Осумнаесеттото издание на „Оф-фест“ беше отворено завчеравечер со концертот на Секу Кеита и на Кетрин Финч во МОБ, двајца извонредни музичари, кои иако доаѓаат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со концертите на Крсте Роџевски, Кетрин Финч и Секу Кеита, вечер од 20 часот во МОБ започнува 18-то издание на фестивалот „ Оффест “. Според организаторите, ...
  сите 43 | | | веќе видена