Милановиќ

  во

  Српската Агенција за лекови и медицински средства ги информира здравствените работници во Србија дека 40-тина медикаменти предизвикуваат штетните последици, но ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Српската Агенција за лекови и медицински средства ги информира здравствените работници во Србија дека 40-тина медикаменти предизвикуваат штетните последици, но ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дали телефонот престана да ви функционира правилно? Тоа не е причина за паника. Еве неколку начини да го поправите пред да го однесете на сервис. Често мислиме ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Легендарната група „Корни“, која е една од најзаслужните за втемелувањето и развојот на југословенскиот рокенрол, повторно се собра после цели три децении за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Утринава во 06:00 часот во Полициската станица Охрид, А.Ѓ.(45) од Охрид пријавил дека на 12.10.2018 година околу 10.00 часот неговиот син В.Ѓ.(18) излегол од ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Морнивачи исповеди на учесниците од незапаметениот верижен судир кој се случи вчера утринаба на автопатот Белград-Ниш, кој ја замрзнува крвта. Очај, страв, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  -Влетавме во магла и успеавме да запреме на страна, но зад нас се случуваше пекол. Ништо не видовме, но слушнавме страшни звуци и удари. Немаше човечки ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во двете страшни несреќи кои што вчера се случија на автопатот Белград – Ниш во Србија, седум лица го загубија животот, а 27 се повредени. Според последните ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Околу 19:10 часот во текот на вчерашниот ден во полициската станица во Гази Баба 40-годишен вработен во ЈЗУ „Ранка Милановиќ“ пријавил дека на во неделата од ...
  сите 76 | | | веќе видена