Мијалков

  во

  Возило со дипломатски таблички, сопственост на Унгарската амбасада во Белград било во подземните гаражи на хотелот „Мериот“ на скопскиот плоштад, објави ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Пратеникот Крсто Мукоски во изјава за МКД.мк вели дека притворањето на Сашо Мијалков не оди во прилог на процесот на помирување. Мукоски е еден од обвинетите ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Возило со дипломатски таблички, сопственост на Унгарската амбасада во Белград било во подземните гаражи на хотелот „Мериот“ на скопскиот плоштад, објави 1ТВ ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Со практика на судот во Стразбур, Врховниот суд на Грција и со одлуката на Унгарија, многу е веројатно и дека доколку Врховниот суд на Македонија ги потврди ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и бизнисменот Орце Камчев, осомничени во најновата истрага на СЈО „Империја“ и покрај забраната за трансакции од ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Завчера вечерта, во периодот кога Сашо Мијалков беше уапсен во скопскиот хотел „Мериот“, дипломатско возило во сопственост на амбасадата на Република Унгарија ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Многумина се плашеа да го спомнат неговото име. Некои со право, а некои не, го воздигнуваа името на Сашо Мијалков како најмоќен човек во државава за време на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Властите направија пропусти за бегството на Груевски, Европската Унија нема да ја премолчи одлуката на Орбан. Специјален гостин во Отвореното Студио 1 беше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Од извори блиски на затворот во ,,Шутка” дознаваме дека екс директорот на УБК, Сашо Мијалков е преместен во нова ќелија каде тој се пожалил на малтретирање од ...
  | | веќе видена | слични

  Груевски ќе се врати во Република Македонија и тука ќе ја отслужи казната. Наводите во барањето за азил се целосно лажни и очекуваме дека унгарските власти ќе ...
  сите 301 | | | веќе видена

  Притворот на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, како и притворите на поранешните фукционери Миле Јанакиески и Кирил Божиновски штетат на преговорите за ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Некогаш ретко кој се осудуваше да го спомне неговото име. Немаа храброст за такво нешто ниту медиумите. А, тие што ќе собереа храброст, завршуваа или во затвор ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Возило со дипломатски таблички, сопственост на Унгарската амбасада во Белград синоќа било во подземните гаражи на хотелот „Мериот“ на скопскиот плоштад, јави ...
  сите 166 | | | веќе видена