Михајловски

  во

  Десет години битолчани чекаат да се изгради покриен базен. Него од 2009 година го ветуваше претходната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ, но не го изгради. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Една година на функцијата директор на Истражниот затвор во Шутка е Ѓоко Котевски. На местото е дојден од Управата за водење на матични книги при Министерството ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Судечкиот совет во Кривичниот суд во Скопје предводен од судијката Добрила Кацарска вчера им одреди вкупна затворска казна од 211 година на 16 обвинети за ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Судечкиот совет во Кривичниот суд во Скопје предводен од судијката Добрила Кацарска вчера им одреди вкупна затворска казна од 211 година на 16 обвинети за ...
  сите 197 | | | веќе видена

  За терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста при нападот на Собранието на 27 април 2017 година, судијката Добрила Кацарска во Основниот суд ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Скопје, 16 март 2019 (МИА) – Судечкиот совет во Кривичниот суд во Скопје предводен од судијката Добрила Кацарска вчера им одреди вкупна затворска казна од 211 ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Скопскиот суд пресуди 16 обвинети за насилството во Собранието кое се случи на 27 април 2017та година да добијат вкупно 211 години затвор. Екс директорот кој ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Судечкиот совет предводен од судијката Добрила Кацарска го прифати барањето на Обвинителството за обезбедување притвор на обвинетите во настаните од 27 април ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Митко Чавков, поранешниот директор на БЈБ, доби првостепена казна затвор пд 18 години заедно со времето поминато во притвор и куќен притвор поради неделување ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Судечкиот совет предводен од судијката Добрила Кацарска го прифати барањето на Обвинителството за обезбедување притвор на обвинетите во настаните од 27 април ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Судечкиот совет предводен од судијката Добрила Кацарска го прифати барањето на Обвинителството за обезбедување притвор на обвинетите во настаните од 27 април ...
  сите 65 | | | веќе видена