Михајловиќ

  во

  Министрите во владата на Србија се жалат дека претседателот Александар Вучиќ е премногу внесен во работата што понекогаш им создава проблеми. Тие велат дека ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Сампдорија вчера пропушти голема шанса да се извдои од опасната зона во Серија А, бидејќи на домашен терен претрпе пораз од тим кој е сигурен на средина на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство во Брус, во Србија, поднесе обвинение против Ј.Ѓ (21), од Батот, за кривично дело убиство на дете при породување, дознават ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Јувентус вчера ја победи Болоња во натпревар од Серија А. „Старата дама“ славеше со 0:2, а головите за клубот од Торино ги постигнаа Кристиано Роналдо и Паоло ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Вечерва Јувентус има сериозен тест во Серија А, прв во шампионатот по три месеци и тоа на гостински терен против Болоња на „Ренато Дал’Ара“. Дуелот се игра од ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Меѓународен успех на гостиварци во областа на литературата. На интернационалниот поетски фестивал „Мелнички вечери на поезијата 2020“, поетот и писател од ...
  сите 6 | | | веќе видена