Михајло Маневски

  во

  Судија на предходна постапка постапувајќи по барање на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за случајот „Империја“ за определување мерка за привремено ...
  сите 300 | | | веќе видена

  По укажување на домскиот лекар во истражниот затвор „Скопје“ во Шутка, бизнисменот Орце Камчев, еден од петмината притворени во случајот на СЈО „Империја“, е ...
  сите 300 | | | веќе видена

  На прославата по повод 23-ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба во Македонскиот народен театар, забележително беше присуството на видни ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Партијата ВМРО-ДПМНЕ вечерва го прославува Денот на македонската борба во МНТ. На прославата не присуствуваа голем број од функционерите, исклучените членови, ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Вечерва започна состанокот на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Меѓу првите кои пристигнаа беа пратеничките Ане Лашкоска, Благица Ластовска и Лилјана ...
  сите 341 | | | веќе видена

  Тури ѝ пепел на правдата, кога порпаролот на Владата Миле Бошњаковски на прес - конференција, во име на Владата изјавува дека одлуката за определување на 30 ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Елена Гошева е поранешен ПЕНЗИОНИРАН член на Советот на јавни обвинители и екс претседателка на Уставен суд(од 2013 до 2016г), а сега судијка. Родена е 1948 во ...
  | | веќе видена | слични

  Од своето појавување во политиката името на Љубомир Фрчкоски е поврзано со скандали, криминал, насилства врз студентки, документи за негово кодошење, јавни ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шилегов: Депилаторка пишувала консултантски услуги со претходниот тендер на ЈСП„Скопје“ Депилаторка пишувала консултантски услуги со претходниот тендер на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Депилаторка пишувала консултантски услуги со претходниот тендер на ЈСП„Скопје“, ѝ одговори градоначалникот Петре Шилегов на советничката од ВМРО-ДПМНЕ Ирена ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Младото момче Никола Саздовски е жртва на свирепо убиство, а не на некакво обично загрозување со насилство. Бог да му душа прости и сочувство до родителите и ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Жестока јавна расправа во Собранието за предлог-законот за отпис на камати на долгови. Според невладините организации и граѓанските здруженија, овој предлог ...
  сите 6 | | | веќе видена