Михаел Шумахер

  во

  Поранешниот Ф1 шеф, Берни Еклстоун вели дека Ферари самите се виновни што го „предале“ Себастијан Фетел во борбата за титулата оваа година, укажувајќи на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Според најновите информации, Торо Росо ја разгледува можноста за доведување на Мик Шумахер како замен за Пјер Гасли кој на крајот на сезоната заминува во Ред ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Михаел Шумахер, најдобриот Формула 1 возач на сите времиња се уште е во кома после тешката повреда на главата која што ја заработи на скијање во 2013-та ...
  сите 2 | | | веќе видена