Михаел

  во

  За некои од аналитичарите ценкањето меѓу Франција и Германија околу тоа дали треба да ни се додели датум за преговори во јуни, повеќе зависи од исходот на ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Семејството на прославениот возач на Формула 1, Германецот Михаел Шумахер, прв пат по несреќата, која седумкратниот шампион на светот ја доживеал во 2013-та ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Индиции за повторно активирање на т.н. Балканска мигрантска рута нема, но останува на државите од Западен Балкан, меѓу кои и Република Северна Македонија, ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Европската интеграција на земјата беше во фокусот на средбите што министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ги имаше со Михаел Рот, министер за ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Во рамки на првиот ден од работната посета на Берлин, министерот за надворешни работи Никола Димитров се сретна со Михаел Рот, министер за Европа во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Во рамките на првиот ден од работната посета на Берлин, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, се сретна со Михаел Рот, министер за Европа во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Легендарниот светски шампион во Формула 1 по страшната несреќа на скијање, кога тешко ја повреди главата, веќе пет години живее речиси во целосна изолација. ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Европската интеграција на земјата беше во фокусот на средбите што министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ги имаше со Михаел Рот, министер за ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Во рамки на првиот ден од работната посета на Берлин, министерот за надворешни работи Никола Димитров се сретна со Михаел Рот, министер за Европа во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Документарецот за животот на седумкратниот светски шампион во „Формула 1“, Михаел Шумахер ќе биде претставен на „Канскиот филмски фестивал“. Предвидено е ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Семејството на прославениот возач на Формула 1, Германецот Михаел Шумахер, прв пат по несреќата, која седумкратниот шампион на светот ја доживеал во 2013-та ...
  сите 38 | | | веќе видена