Microsoft

  во

  Пенелопе Круз се одлучила за Шанел фустан со пердуви кој ги подели мислењата, Попи Делевин воодушевила со минт тоалета со карнери на грбот, а инаку фалената ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Основачот и прв човек на гигантот „Amazon“, Џеф Безос, кој моментално е и најбогатиот човек на светот, ќе основа фондација која за почеток ќе располага со 2 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Пред две недели, Apple започна со испраќање на покани за настан којшто го закажа за денес, односно 12 септември. Настанот ќе почне во 19:00 часот според ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Алексис Ципрас го отвори Интернационалниот Саем во Солун на кој секоја година доаѓаат над 180.000 посетители. Оваа година почестена земја е САД и клучен момент ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На сите одржани периодов и закажани настани, се приклучува и Microsoft, меѓутоа тешко дека тоа би било со настан за мобилен уред, како кај останатите, барем ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Амстердам. Град каде секогаш има нешто интересно, поприлично уникатен по многу работи. Последен пат бев пред десетина години, кога сè уште имаше директен лет ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со музичка изведба на познатата пејачка Ема Хистерс (Emma Heesters) започна вториот ден од првиот “Форбс под 30 Самит во Европа ” (Forbes Under 30 Summit ...
  сите 3 | | | веќе видена