Мичиген

  во

  Само десет минути разговор со друго лице може да ја подобри меморијата и интелектот, тврдат научниците од Универзитетот Мичиген. – Во текот на нашите студии, ...
  | | веќе видена

  Фото: Pixabay Научници од Универзитетот во Мичиген создадоа целосно транспарентни соларни панели што би имале широка примена во различни индустрии, пишува ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Податоците од автомобилската индустрија објавени вчера покажуваат дека продолжува да се намалува побарувачката во Кина, најголемиот автомобилски пазар на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Коалиција од 16 американски држави предводени од Калифорнија поднесоа тужба против прогласувањето национална вонредна состојба од страна на претседателот ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Автономните автомобили веќе се на патиштата и за да бидат безбедни, тие мора да бидат способни да гледаат околу себе. Затоа, тие имаат системи за перцепција ...
  сите 9 | | | веќе видена