Мицевски

  во

  Распитот на Зоран Милески – Кичеец траеше три часа, а обвинителството го напушти исто како и што дојде, во затворското комбе. Никој од новинарите не го виде. ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Јавноста очекува одговори на клучни прашња поврзани со случајот „Рекет“ по распитот на Јанева која ќе зборува во својство на сведок. Денеска беше сослушана и ...
  сите 358 | | | веќе видена

  Утрово во скопското обвинителство на распит биле Зоран Милески Кичеец и пензионерката Лилјана Тодоровска. Тие како што пренесе А1.он биле да дадат исказ за ...
  сите 180 | | | веќе видена

  -Сега е време за тишина, кратко ни одговори Лилјана Тодоровски, пензионерка која добила 720 илјади евра за идејата за европски центри за возрасни лица, по ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Работни групи за изработка на предлог-проекти од општина Крива Паланка и Лесковац одржаа средба во општина Крива Паланкa на која се работеше на идеи и концепти ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Работни групи за изработка на предлог-проекти од општина Крива Паланка и Лесковац одржаа средба во општина Крива Паланкa на која се работеше на идеи и концепти ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Манастириско-туристичкиот комплекс „Еленец” во село Цера и денес ги собра иселениците од Македонска Каменица на шестата по ред традиционална иселеничка средба. ...
  сите 3 | | | веќе видена