МИА

  во

  Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи овој празник на полноќ се исполнуваат сите желби. ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Соседите освен што известуваат, имаат и толкувачка изјава, му рече вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас на лидерот на опозициската Нова демократија, Киријакос ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Европскиот суд за човекови права во Стразбур пресуди дека Македонија треба да му исплати обештетување од 9.000 евра на трансродово лице, затоа што му е ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Соседите освен што известуваат, имаат и толкувачка изјава, му рече вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас на лидерот на опозициската Нова демократија, Киријакос ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Стразбур, 17 јануари 2019 (МИА) – Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) во Стразбур пресуди во корист на трансродовото лице „Икс“ кое ја тужеше Македонија ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Шефот намакедонскиот технички тим за преговори со ЕУ Бојан Маричиќ, кој деновиве престојува во Брисел во рамките на техничкиот скрининг процес со Европската ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Дваесеттина проценти од централното градско подрачје на Кавадарци е зафатено со возила што се неподвижни. Ова го покажала анализата на кавадаречката локална ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Коалиција Маргини денес во Европскиот суд за човекови права во Стразбур доби позитивна пресуда во случајот „X против Македонија“ во кој Судот утврди дека ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Три лица се полесно повредени денеска при силна експлозија на покривот на зградата на Универзитетот во Лион, што се наоѓа во лионското предградие Вилурбан, ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Оттаму посочуваат дека рокот за поднесување на понуди завршил минатата недела, а сега во тек е евалуација, односно проверка на докумeнтацијата на понудите и во ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Соседите освен што известуваат, имаат и толкувачка изјава, му рече вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас на лидерот на опозициската Нова демократија, Киријакос ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Постапката продолжи со прикажување на доказите обезбедени со посебни истражни мерки при што, судијата Огнен Ставрев ја исклучи јавноста. За убиството на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Белгиската полиција истражува дали членови на поранешната владејачка партија, Нова фламанска алијанса (Н-ВА) нелегално продавале хуманитарни визи во Сирија и ...
  сите 11 | | | веќе видена