МИА

  во

  Романскиот министер за надворешни работи, Теодор Мелескану смета дека ЕУ треба да ја докаже својата посветеност кон Македонија и Албанија со дела и да почне ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Мелескану ги презентираше приоритетите на романското претседателство со ЕУ за следните шест месеци пред членовите на Комисијата за надворешни работи на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Со спот во кој македонскиот премиер Зоран Заев се претвора во Александар Велики и вели дека веќе никој нема да оспорува дека сме Македонци и зборуваме ...
  сите 23 | | | веќе видена

  „НЕ" за договорот на Ципрас- Заев, за плановите на САД-НАТО-ЕУ, за иредентизам и национализам. „ДА" за пријателство – солидарност и заедничка борба на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев, кој учествува на годинашниот Светски економски форум во Давос, Швајцарија, денеска треба да оствари средба со еврокомесарот за европска ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Закажаните демонстрации за попладневните часови, во комбинација со сериозните инциденти на протестот во неделата, носат засилени безбедносни мерки во грчката ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Закажаните демонстрации за попладневните часови, во комбинација со сериозните инциденти на протестот во неделата, носат засилени безбедносни мерки во грчката ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Со спот во кој македонскиот премиер Зоран Заев се претвора во Александар Велики и вели дека веќе никој нема да оспорува дека сме Македонци и зборуваме ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со спот во кој македонскиот премиер Зоран Заев се појавува наместо ликот на Александар Велики и вели дека веќе никој нема да оспорува дека сме Македонци и ...
  сите 23 | | | веќе видена