МИА

  во

  Франција ќе ги интензивира своите подготовки во случај на брегзит без договор,соопшти Елисејската палата, јави дописникот на МИА. Премиерот Едуар Филип утре ќе ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Плакати со фотографии на пратениците кои го поддржуваат и ќе гласаат за ратификација на Договорот од Преспа беа залепени во Солун и низ други градови во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американка тврди дека на домашната безбедносна камера го видела духот на своето дете кое починало пред две години и на Фејсбук објави кадар од тој момент. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во дебатата која се водеше во Европскиот парламент во Стразбур, по гласањето во Долниот дом во Британија, европратениците сметаат дека Европејците ќе ...
  сите 315 | | | веќе видена

  Епархијата Повардарска со седиште во Велес, денеска ги отвори вратите за пријавување на заинтересираните православни христијани кои во сабота на празникот ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Поефективна инклузија на учениците со интелектуална попреченост на пазарот на трудот, унапредување и зајакнување на нивната вработливост, како и зголемување на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во Северна Митровица денеска беше одбележана првата годишнина од сѐ уште нерасветленото убиство на претседателот на партијата Граѓанска иницијатива „Србија, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Храдинај денеска повтори дека и покрај барањето на Вашингтон, таксата од 100 отсто на увозот од Србија и Босна и Херцеговина останува ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Претпладнево, околу 10 часот, по локално време, почна вториот и последен ден од расправата во грчкиот Парламент за доверба на владата, што ќе кулминира на ...
  сите 725 | | | веќе видена

  Недоразбрањата меѓу албанскиот претседател, Илир Мета, и премиерот, Еди Рама, се продлабочуваат, поради различните ставови околу повеќе прашања. Последно во ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, во разговор со грчките новинари рекол дека Договорот од Преспа треба да биде изгласан од 151 пратеник, бидејќи ...
  сите 725 | | | веќе видена