МИА

  во

  Сметам дека не е веројатно Каменос и Независни Грци да сменат мислење за содржината на Договорот од Преспа, но не треба поради тоа да се поништат причините ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Министрите за животна средина и просторно планирање и за локална самоуправа Садула Дураки и Сухејл Фазлиу ќе се обратат на промоција на проектот за подобрување ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонската информативна агенција има огромен степен на финансиска зависност од владин финансирање, бидејќи последните биланси кои ги има „Фактор“ покажуваат ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Сметам дека не е веројатно Каменос и Независни Грци да сменат мислење за содржината на Договорот од Преспа, но не треба поради тоа да се поништат причините ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Сметам дека не е веројатно Каменос и Независни Грци да сменат мислење за содржината на Договорот од Преспа, но не треба поради тоа да се поништат причините ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Годинашниот добитник на златна „Камера 300“ за животно дело средбата со студентите и други учесници на фестивалот ќе ја одржи во малата сала на НУ Центар за ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Поради изведување асфалтерски работи на регионалниот пат Р-1105, на потегот од селото Давидово до Удово, в среда од 9:00 до 17:00 часот ќе се пренасочува ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Трибината, што е во организација на Стопанска комора на Македонија, ќе се одржи во фабриката „Кромберг и Шуберт Македонија“ во Индустриската зона Жабени во ...
  сите 119 | | | веќе видена