МИА

  во

  Синоќешната вест за 14-те загинати патници Гостиварци во автобуската несреќа на патот Скопје-Тетово, ги потресе жителите на првиот град на Вардар. Многумина на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Длабоко жалење, како и сочувство и солидарност до граѓаните и владата, изразува Министерството за надворешни работи на Грција по трагичната сообраќајна несреќа ...
  сите 251 | | | веќе видена

  Гостиварци во шок и неверување утрово по трагедијата се претпазливи во коментарите и веста околу идентитетот на жртвите, бидејќи се уште официјално не е ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Меѓу починатите, како што потврди СДСМ за МИА, е и 25-годишниот Јовица Трпевски, син на пратеникот од оваа партија Благојче Трпевски од Гостивар. Имињата на ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Синоќешната вест за 14-те загинати патници Гостиварци во автобуската несреќа на патот Скопје-Тетово, ги потресе жителите на првиот град на Вардар. Од кругот на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Православните верници, а особено лозарите, секој 14 февруари го одбележуваат верскиот празник Свети Трифун, маченик и заштитник на лозарите, поради чудата за ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Раководството на НБА-лигата парично го казни центарот на Филаделфија, Џоел Ембид со 25 илјади долари поради непрестијни зборови упатени кон судии. Ембид си ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Синоќешната вест за 14-те загинати патници Гостиварци во автобуската несреќа на патот Скопје-Тетово, ги потресе жителите на првиот град на Вардар. Многумина на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Албанскиот Парламент со 130 гласа „за“ го ратификува пристапниот Протокол за членството на Република Северна Македонија во НАТО на пленарната седница која ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Медиумите од регионот јавуваат за вчерашната тешка сообраќајка што се случи на патот Скопје – Тетово и во која, засега, според официјалните информации, има 15 ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Веста, заедно со слика од почетокот на седницата, на својот Фејсбук ја објави косовскиот премиер Рамуш Харадинај, кој претходно, синоќа, преку социјалната ...
  сите 251 | | | веќе видена