МИА

  во

  Државните институции не се целосно транспарентни и недостига инклузивност на сите засегнати страни во процесот на креирање политики, а постои и недоследна ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Охрид, 18 јуни 2019 (МИА) – Здружението на вработените во судската администрација во соработка со Македонското здружение за заштита на работа во Основниот суд ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Европскиот совет на 20 и 21 јуни да ги осуди незаконските активности на Турција во кипарската ексклузивна економска зона, побарал грчкиот премиер Алексис ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Комесарот за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ, ги повика европските земји да ја прекинат соработката со либиската крајбрежна стража сé ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Европскиот совет на 20 и 21 јуни да ги осуди незаконските активности на Турција во кипарската ексклузивна економска зона, побарал грчкиот премиер Алексис ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Според информативниот интернет портал „Медиапарт“, Мишел Платини изутринава бил однесен во полициски притвор, во рамките на истрагата за доделувањето на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Договорот (од Преспа) што беше потпишан, меѓу другото беше и договор што го покрива грбот на земјата во случај да имаме интензивни проблеми што кулминираат со ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на ЕУ кои заседаваат на Советот за општи работи на Унијата во секој момент треба да отворат дебатираат за проширувањето и за ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Невремето проследено со град што синоќа го зафати Кавадаречко, направи штети кај лозјата на патот кон Тиквешко Езеро. Оваа информација за МИА ја потврди Драган ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Според информативниот интернет портал „Медиапарт“, Мишел Платини изутринава бил однесен во полициски притвор, во рамките на истрагата за доделувањето на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета на средбата со амбасадорите на земјите членки на ЕУ во Тирана соопштил дека, како Врховен командант ќе ја извади армијата на ...
  сите 174 | | | веќе видена

  Министерот за одбрана на Грција, Евангелос Апостолакис, ја отфрла можноста турските притисоци да кулминираат со сериозен инцидент меѓу двете земји. Во интервју ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Министерот за одбрана на Грција, Евангелос Апостолакис, ја отфрла можноста турските притисоци да кулминираат со сериозен инцидент меѓу двете земји. Во интервју ...
  сите 5 | | | веќе видена