МИА

  во

  Францускиот претседател Емануел Макрон побара распуштање на три расистички и антисемитски здруженија вп Франција, јави дописникот на МИА. Станува збор за ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Скопје, 21 февруари 2019 (МИА) – Работодавачите во чии компании работеле повредените или загинатите во сообраќајната несреќа кај Ласкарци треба овие случаи да ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Барањето од Кривичниот суд во Скопје за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот собраниски спикер Трајко Вељановски е испратено до Собранието на ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Скопје, 21 февруари 2019 (МИА) – Барањето од Кривичниот суд во Скопје за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот собраниски спикер Трајко Вељаноски, ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Од Судот за МИА потврдуваат дека Барањето за произнесување на Собранието на Република Северна Македонија за одземање на имунитетот на пратеникот Трајко ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Скопје, 21 февруари 2019 (МИА) – Ургентно решение за надминување на проблемот со непотизам при вработувањата е веднаш да се повлечат и вработените кои се ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Барањето од Кривичниот суд во Скопје за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот собраниски спикер Трајко Вељановски е испратено до Собранието на ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Барањето од Кривичниот суд во Скопје за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот собраниски спикер Трајко Вељановски е испратено до Собранието на ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Барањето од Кривичниот суд во Скопје за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот собраниски спикер Трајко Вељановски е испратено до Собранието на ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Од 12 февруари официјалната употреба на името на северниот сосед е „Република Северна Македонија“, краткото име „Северна Македонија“, а придавките за државата ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во Собранието се уште не пристигнато барањето од Судот за одземање на имунитетот на пратеникот Трајко Вељаноски, кој е осомничен во истрагата за организирање ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Барањето од Кривичниот суд во Скопје за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот собраниски спикер Трајко Вељановски е испратено до Собранието на ...
  сите 147 | | | веќе видена