МИА

  во

  Да се погрижиме да се спроведе Договорот од Преспа онака како што е потпишан и сите ние да ги извлечеме позитивните работи од него, вели за МИА, поранешниот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во американскиот Конгрес синоќа беше поднесен предлог-закон за нови санкции против Русија поради задржувањето на украинските морнари лани во ноември во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Претседателите на Србија и на Франција, Александар Вучиќ и Емануел Макрон, усвоија заедничка изјава за време на посетата на Макрон на Србија, јави дописникот ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Албанскиот премиер Еди Рама е во ненајавена посета на Турција, каде, како што објави на Инстаграм, се сретнал со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, јави ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Да се погрижиме да се спроведе Договорот од Преспа онака како што е потпишан и сите ние да ги извлечеме позитивните работи од него, вели за МИА, поранешниот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателите на Србија и на Франција, Александар Вучиќ и Емануел Макрон, усвоија заедничка изјава за време на посетата на Макрон на Србија, јави дописникот ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Скопје, 19 јули 2019 (МИА) – Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лицето кое завчера изврши разбојништво во центарот на Скопје кај ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Добри вести дојдоа од српската претсолнина, откако Црвена звезда објави дека Огњен Кузмиќ бил изваден од вештачката кома во четвртокот вечер Раководството на ...
  сите 68 | | | веќе видена