МИА

  во

  Пратеникот од опозициската Нова демократија, Јанис Андониадис, побара остар одговор од Атина и од грчкото Министерство за надворешни работи до Турција, па дури ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Пратеникот од опозициската Нова демократија, Јанис Андониадис побара остар одговор од Атина и од грчкото Министерство за надворешни работи до Турција, па дури ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Од Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата по повод 18 Ноември – Светскиот ден на сеќавањето на жртвите од сообраќајни незгоди апелираат ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Косово Беџет Пацоли објави денеска дека е утврдена агендата на Самитот на Интерпол кој започна денеска во Дубаи и дека за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Косово Беџет Пацоли објави денеска дека е утврдена агендата на Самитот на Интерпол кој започна денеска во Дубаи и дека за ...
  сите 21 | | | веќе видена