МИА

  во

  Центарот за развој на Вардарски плански регион до крајот на месецов ќе одбере еден од седум проекти од областа на туризмот, социјалната инклузија и животна ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев и членовите на делегацијата што ја сочинуваат вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи на Саудитска Арабија создаде апликација за паметни телефони, која им дозволува на мажите „заштитници“ да го следат движењето ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Откако шефот на Амазон и најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, го обвинил американскиот магазин „National Enquirer“ за уцена, се огласил и Ронан Фероу, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Гарантирање на верската неутралност на државата, ограничување на пратеничкиот имунитет и ратификување на меѓународни договори преку референдум, се дел од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сочи, 15 февруари 2019 (МИА) – Рускиот претседател Владимир Путин тврди дека европските земји не сакаат да видат американски ракети на своја територија, но ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Европската комисија денеска соопшти дека ќе вложи средства во износ од 116,1 милиони евра за најнови интегрирани проекти кои ќе се финансираат во рамки на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Скопје, 15 февруари 2019 (МИА) – Нема влошување на состојбата од витално живото загрозувачки карактер на некои од повредените во завчерашната сообраќајна ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Владината делегација, во чиј состав се вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, министерот за надворешни работи Никола Димитров и пратеникот ...
  сите 142 | | | веќе видена