МИА

  во

  Со 397 гласа „за“ и 158 „против“, пратениците во Европарламентот го усвоија предлогот за намалување на средствата од европските фондови за земјите членки на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Откако по дводневна расправа завчеравечер повторно доби доверба од грчкиот Парламент, следната станица за Владата на Алексис Ципрас е ратификацијата на ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Движењето Река на вчерашниот состанок на политичкиот совет одлучи дека останува во опозиција, но паралелно не ја менува одлуката донесена на Конгресот дека ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Откако по дводневна расправа завчеравечер повторно доби доверба од грчкиот Парламент, следната станица за владата на Алексис Ципрас е ратификацијата на ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска пред воениот персонал во Пентагон ја претстави новата стратегија за развој на американската противракетна ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Нејзиниот „Јутјуб“ канал каде што поставува видеа со мејкап туторијали го следат 1,057,711 следбеници, додека пак на „Инстаграм“ ја следат 1,600,000 луѓе. Маја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Едно лице е повредено вечерва откако патничко моторно возило „југо“ слета во реката Луда Мара во кавадаречкото село Ваташа, во близина на спомен куќата на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Минхен, 17 јануари 2019 (МИА) – Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров, изјави дека нашите ракометари одиграле квалитетно при поразот од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, по денешната средба со комесарот за проширување и добрососедска политика на Европската унија, Јоханес Хан, објави дека и во ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Минхен, 17 јануари 2019 (МИА) – Крилото на репрезентацијата на Македонија Дејан Манасков по денешниот пораз од Исланд со 24-22 изјави дека ова е реалноста во ...
  сите 21 | | | веќе видена