МИА

  во

  Жителите од станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“ во скопската општина Аеродром, кои доцна попладнево беа евакуирани поради остар мирис што го отежнува ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Жителите од станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“, во скопската општина Аеродром, кои дочна попладнево беа евакуирани поради остар мирис кој го отежнува ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Во првите осминафинални натпревари од фудбалскиот Куп на Македонија победи забележаа Шкендија, Академија Пандев, Работнички, Беласица, Победа и Силекс, а од ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Поради остар мирис кој го отежнува дишењето евакуирани се жителите од станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“, во скопската општина Аеродром. Командирот на ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Има многу емоции во оваа одлука и разбираме дека одлуката не е лесна, но убедени сме дека граѓаните ќе одлучат правилно и ќе ја почитуваме таа одлука, изјави ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Поради остар мирис кој го отежнува дишењето евакуирани се жителите од станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“, во скопската општина Аеродром. Командирот на ...
  сите 161 | | | веќе видена