МИА

  во

  За седум работни дена, доколку нема дожд, треба да заврши поставувањето на заштитната мрежа на автопатот Миладиновци-Штип, во должина од 47 километри, вели за ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети попладне во 16 часот во Владата ќе имаат средба на која ќе разговараат за најавените промени во Владата.Заев ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Стручни лица од Светската здравствена организација, анализирале 41 режим на исхрана, па направиле листа на најдобрите диети. Топ-листата е составна врз основа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  „Преспа го покажа патот“ е пораката со која јапонскиот „Брод на мирот“ вчера пристигна на атинското пристаниште Пиреа, јави дописничката на МИА од Атина. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Од Брисел стигнаа нови оптимистички најави дека Северна Македонија во јуни ќе добие одлука за почеток на преговори со Европската Унија, а оти до крајот на ...
  сите 128 | | | веќе видена

  По ревијата која се одржа на 24 март во објектот на Националната галерија на Македонија - Даут Пашин Амам, дизајнерот МАРКОВ продолжува со промоција на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети попладне во 16 часот во Владата ќе имаат средба на која ќе разговараат за најавените промени во Владата. Заев ...
  сите 115 | | | веќе видена

  За една недела доколку послужат временските услови ќе се заврши оградната мрежа која што недостига на новиот автопат Миладиновци-Штип. Автопатот е готов според ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Во интервју за францускиот регионалниот печат, објавено во 40 регионални весници, шефот на француската држава прифаќа да биде „актер” на предизборната кампања ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Повеќе од 60 проценти од младите во Босна и Херцеговина се невработени, а повеќето од нив на државата каде што се родени гледаат како амбиент што треба да се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  За седум работни дена, доколку нема дожд, треба да заврши поставувањето на заштитната мрежа на автопатот Миладиновци-Штип, во должина од 47 километри, вели за ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Куманово, 21 мај 2019 (МИА) – Шеснаесетгодишно момче, велосипедист, вчера се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил, соопштија денеска ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Врховниот суд на Грција денеска ќе одржи седница за дозволата на Димитрис Куфодинас, по иницијатива на јавната обвинителка да се отфрли одлуката на судот од ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Од Брисел стигнаа нови оптимистички најави дека Северна Македонија во јуни ќе добие одлука за почеток на преговори со Европската Унија, а оти до крајот на ...
  сите 128 | | | веќе видена