Метохија

  во

  Фото: Espreso rsВо знак на поддршка на рускиот претседател, Владимир Путин кој денеска пристигна во Белград, голем број граѓани од цела Србија излегоа на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска пристигнува во посета на Србија, а според некои проценки, ќе го пречекаат 100.000 српски граѓани. Граѓани од цела ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Директорот на српската владина Канцеларија за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ изјави дека Србија сака да постигне компромис со Приштина, но дека е сосем сигурно ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Новопоставениот командант на КФОР во Косово, Лоренцо Д`Адарио во новогидшното интервју за „Танјуг“ вели дека засега нема индикации дека би можело да се повтори ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Новопоставениот командант на КФОР во Косово, Лоренцо Д`Адарио во новогидшното интервју за „Танјуг“ вели дека засега нема индикации дека би можело да се повтори ...
  сите 11 | | | веќе видена