Методиј

  во

  На пригодна свеченост што ќе се одржи утре, 18 јануари во куќата на Уранија на МАНУ, ќе биде доделена годинешната Светска награда за хуманизам, чиј добитник ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Охрид, 16. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Предлог одлуките за давање согласност за усвојување на годишните планови за вработување во охридските јавни претпријатија: ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Утревечер, со почеток во 19 часот, во очи на празникот Богојавление – Водици, во Куќата на Уранија (МАНУ), официјално ќе биде врачена Светската награда за ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Владата една и пол година ја разгледува можноста за укинување дел од неработните денови и измена на Законот за празниците, а во меѓувреме ги слави празниците ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во организација на гевгелиското архиерејско намесништво, во сабота, на големиот верски празник Водици, кај мостот на реката Вардар ќе се одржи традиционалното ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Општинската административна зграда при Спомен-домот АСНОМ како и деветолетките ,,Св.Климент Охридски” и ,,Ванчо Прке” се јавните објекти во кои во Делчево ќе ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Владата една и пол година ја разгледува можноста за укинување дел од неработните денови и измена на Законот за празниците, а во меѓувреме ги слави празниците ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Владата една и пол година ја разгледува можноста за укинување дел од неработните денови и измена на Законот за празниците, а во меѓувреме ги слави празниците ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Владата една и пол година ја разгледува можноста за укинување дел од неработните денови и измена на Законот за празниците, а во меѓувреме ги слави празниците ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Издвојувањето од БДП за науката во Македонија со години е под еден процент. На трибина што денеска ја организираше Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ беше ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На местото каде што е сега паркинг-простор спроти хотелот „Холидеј ин“, на кој наскоро ќе се градат згради порано се наоѓал УКИМ. Зградата нсатрадала во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Злоупотреба на службена должност, фалсификување на документи и неколку други кривични дела ќе направи Мартин Костовски директор на Службен весник доколку го ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Наука, проекти, стопанство, образование – тоа се неделиви сектори во општеството и има поврзаност со одливот на мозоци од нашата земја, вели ректорот на УКИМ, ...
  сите 8 | | | веќе видена