Методиј

  во

  Триесетина професори упатија јавен повик барајќи јавноста да застане зад кандидатурата на универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова за ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Ова се темите што ја одбележаа минатата недела Професорот Никос Чаусидис го прашавме зошто џамаларите, василичарите, мечкарите носат клопотарци? Даниела ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Професорот Филкоски смета дека проблемот со загадувањето на воздухот е нешто со што во не многу далечно минато се соочувале и други многу побогати средини од ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Славчо Ковилоски од Скопје, поет, прозаист и книжевен историчар е добитник на престижната награда „Григор Прличев“ што секоја година се доделува во чест на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Искуства од неколкугодишната соработка во областа на културата и уметноста меѓу Македонија и Словачка, што е регулирана со Договорот за соработка потпишан меѓу ...
  | | веќе видена

  Искуства од неколкугодишната соработка во областа на културата и уметноста меѓу Македонија и Словачка, што е регулирана со Договорот за соработка потпишан меѓу ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во скопската полиција рано утрото во петокот се пријавени два случаи на вандализам на официјални службени објекти во централното градско подрачје, едниот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во СВР Скопје ноќеска во 06:40 полициски службеник за внатрешно обезбедување на Министерството за економија пријавил дека во 04:00 часот на улица „Јуриј ...
  сите 9 | | | веќе видена