Методиј

  во

  Во 2019 година македонските граѓани ќе имаат седум продолжени викенди. Од вкупно 11 неработни денови за сите граѓани, седум се поврзуваат со викендот, за ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Уште на стартот на годината многу неработни денови. Ова е листата празници за 2019. која ни е на праг. За сите граѓани на РМ 1 Јануари (вторник), Нова Година 7 ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Eвропскиот првак во карате-борби во категоријата до 60 килограми, Емил Павлов и ракометарката на Крим која претходно со Вардар стигна до Ф4-турнирот во Лигата ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Драма во Основното училиште „Кирил и Методиј“ во Учителската населба. Како што пренесува „Блиц“, денес околу 10:40 часот исчезнале две девојчиња од прво ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По меѓусебниот спор помеѓу внатрешниот ревизор во Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, Лилјана Попчева и ректорот Никола Јанкуловски, Сенатот на УКИМ одлучи да ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Сенатот на скопскиот Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ денеска одлучи дека е беспредметно да расправа по приговорот поднесен од внатрешниот ревизор Лилјана ...
  сите 16 | | | веќе видена