Метју Нимиц

  во

  Меѓународната заедница ја поздрави одлуката на собранието за почеток на уставните измени. Високи претставници на ЕУ и НАТО како и амбасадори во земјава упатија ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Веднаш откако синоќа беше постигнато потребното мнозинство за уставните измени во Собранието на Македонија, уследија честитки од неколку светски лидери. ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Постапката на Парламентот вчера е важен чекор за Македонскиот народ и многу сум охрабрен од преземените дејства, изјави Метју Нимиц, медијатор и пратеник на ...
  | | веќе видена

  Метју Нимиц, македонско-грчкиот посредник во спорот за името ја поздрави одлуката на парламентот да продолжи со промена на Уставот кон целосна имплементација ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Постапката на Парламентот вчера е важен чекор за Македонскиот народ и многу сум охрабрен од преземените дејства, изјави Метју Нимиц, медијатор и пратеник на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По синоќешното гласање на пратениците во Собранието за почеток на уставните промени не стивнуваат реакциите дома и од надвор, од претставниците на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Сакам да изразам големо задоволство за синоќешниот резултат во Парламентот, изјави за Гласот на Америка медијаторот Метју Нимиц. – Ова е добредојден напредок ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Метју Нимиц, македонско-грчкиот посредник во спорот за името ја поздрави одлуката на парламентот да продолжи со промена на Уставот кон целосна имплементација ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Метју Нимиц, македонско-грчкиот посредник во спорот за името ја поздрави одлуката на парламентот да продолжи со промена на Уставот кон целосна имплементација ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Сакам да изразам големо задоволство за синоќешниот резултат во Парламентот, изјави за Гласот на Америка медијаторот Метју Нимиц. „Ова е добредојден напредок не ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Постапката на Парламентот вчера е важен чекор за Македонскиот народ и многу сум охрабрен од преземените дејства, изјави Метју Нимиц, медијатор и пратеник на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  На само еден час откако во македонското Собрание беше донесена одлуката за отворање на процесот на уставни промени, на социјалните мрежи постојано стасуваат ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Метју Нимиц, македонско-грчкиот посредник во спорот за името ја поздрави одлуката на парламентот да продолжи со промена на Уставот кон целосна имплементација ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Постапката на Парламентот вчера е важен чекор за Македонскиот народ и многу сум охрабрен од преземените дејства, изјави Метју Нимиц, медијатор и пратеник на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Метју Нимиц, македонско-грчкиот посредник во спорот за името ја поздрави одлуката на парламентот да продолжи со промена на Уставот кон целосна имплементација ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Сакам да им честитам на сите политички сили во државата, и конкретно на нејзиното лидерство за овој важен чекор”, изјави Нимиц за Гласот на Америка, по ...
  сите 20 | | | веќе видена