Местаља

  во

  Кристиано Роналдо сосема сигурно ќе добие некаква казна поради црвениот кртон на натпреварот пторив Валенсија на Местаља, а „Tuttosport“ пренесува некои ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Јувентус во средата во гости ја победија Валенсија со 2:0 во првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Шампионите. Натпреварот на „Местаља“ ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Исклучувањето на Кристијано Роналдо против Валенсија за кое сите во Јувентус сметаат дека е неправедно изнуди реакција и од претседателот Андреа Ањели, кој се ...
  сите 156 | | | веќе видена

  И понатаму не се смируваат страстите после она што се случуваше на натпреварот помеѓу Валенсија и Јувентус. Јувентус на гостински терен запиша победа против ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Првиот човек на „Старата Дама", Андреа Ањели се огласи по контроверзниот црвен картон кој го заработи Кристијано Роналдо и да му даде силна поддршка на ЦР7.Топ ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Еден од најчитаните италијански весници Тутоспорт упати јавен апел до УЕФА, да го тргне од листата германскиот судија Феликс Брих, после црвениот картон кој му ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Старата Дама подоцна се дообјаснуваше на социјалните мрежи, велејќи дека секогаш бил за еднакви права, а неговите коментари не воделе кон тоа да ...
  сите 156 | | | веќе видена

  УЕФА потврди дека отворила дисциплинска постапка против Кристијано Роналдо, откако тој синоќа доби црвен картон во победата на Јувентус над Валенсија во Лигата ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Еден од најчитаните италијански весници Тутоспорт упати јавен апел до УЕФА, да го тргне од листата германскиот судија Феликс Брих, после црвениот картон кој му ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Легендата на „Старата Дама“, Павел Недвед сакал да влезе во конфротација со Феликс Брих на полувремето, но германскиот судија го игнорирал и без да му каже ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Јувентус покажа класа и со 10 играчи на теренот победи на тешкото гостување на „Местаља“ против Валенсија, но покрај двата гола од пенал кој ги постигна ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Северот на Италија е во неверување се очекува жестока реакција и на Андреа Ањели кој во европската куќа на фудбалот би можел да го отвори прашањето за ...
  сите 156 | | | веќе видена