Месиќ

  во

  Зоран Милановиќ денеска ќе биде инаугуриран како претседател на Хрватска.Тој ќе ја наследи Колинда Грабар-Китаровиќ и ќе стане петтиот претседател на Хрватска. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Зоран Милановиќ денеска ќе биде инаугуриран како претседател на Хрватска.Тој ќе ја наследи Колинда Грабар-Китаровиќ и ќе стане петтиот претседател на Хрватска. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Зоран Милановиќ денеска ќе биде инаугуриран како претседател на Хрватска.Тој ќе ја наследи Колинда Грабар-Китаровиќ и ќе стане петтиот претседател на Хрватска. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Динамо Загреб., Златко Месиќ, член на славната генерација на „модрите“ од 1967 година, почина на 74 годипна возраст во Загреб. Важеше ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот член на Динамо З., Златко Месиќ, член на славната генерација на „модрите“ од 1967 година, почина на 74 годипна возраст во Загреб. Важеше за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тој ја чекал Нова година со “Чија си”. Мангуп, пизда му материна! Знаел чија била. Женската. И песната. И сексуално ги вознемирувал. По неговиот статус знаеме ...
  | | веќе видена

  Поранешниот хрватски претседател Стјепан Месиќ смета дека не би било добра идеја претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ да биде реизбрана на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Бившиот претседател на Хрватска Стјепан Месиќ смета дека не би било добро претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ да биде повторно избрана на таа ...
  сите 25 | | | веќе видена