Мешовитиот

  во

  Променетите учебници по историја во Македонија и во Грција треба да бидат готови веќе со следната учебна година. Грчкото МНР денеска соопшти дека заедничкиот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска разговараше со рускиот амбасадор во Белград Александар Чепурин, кој го пренесе предлогот на претседателот ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска разговараше со рускиот амбасадор во Белград Александар Чепурин, кој го пренесе предлогот на претседателот ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Делегација на Собранието на Република Македонија од денеска до 12-ти овој месец ќе учествува на Интерпарламентарна конференција организирана од страна на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Делегација на Собранието на Република Македонија од денеска до 12-ти овој месец ќе учествува на Интерпарламентарна конференција организирана од страна на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Делегација на Собранието на Република Македонија од денеска до 12-ти овој месец ќе учествува на Интерпарламентарна конференција организирана од страна на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Грчкиот европратеник и шеф на делегацијата на Сириза, Димитриос Пападимоулис е убеден дека по успешен референдум и изгласани уставни промени, во март Грција ќе ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Не дојдовме да посредуваме и да кажуваме дали да се гласа „за“ или „пртотив“, туку за да дадеме поддршка во европската перспектива на државата. Од средбите со ...
  сите 63 | | | веќе видена

  - Македонија треба целосно да ги спроведе реформите неопходни за полноправно членство во Европската унија. Земјата нотира огромен напредок по години поминати ...
  сите 20 | | | веќе видена